Önemli Hatırlatmalar

Gulet / Yat / Tekne'de Yaşam

Yat turuna çıkmakta amaç nedir? Ana hedef gezilen doğal güzellikteki mekanlarda arkadaşlarla muhteşem zaman geçirmek tabi ki… Ancak günlerin en güzel şekilde yaşanması adına, günlük yaşamla ilgili bilinmesi gereken birkaç önemli nokta vardır.
Hayalinizdeki tatili gerçekleştirebilmeniz için, birkaç ana güvenlik kuralını bilmeniz çok yararlı olacaktır. Misafirlerimizin ve mürettebatın güvenliği her zaman ilk sırada gelmektedir.

Can Yelekleri

Kişisel Can Yeleği, suyun içindeyken başınızın denizin üzerinde kalmasını sağlayacak ve düzgün nefes almanızı sağlayacak pozisyonda tutacak şekilde dizayn edilmiştir.
Can yelekleri tüm kabinlerde yatakların altında ve / veya genel oturma alanında bulunmaktadır. Konu ile ilgili gulet mürettebatından yardım alabilirsiniz.

Yangın Söndürücüler

Yatımızdaki yangın söndürücüler Sahil Güvenlik onaylıdır.

Yangın Battaniyeleri

Gulette bulunan yangın battaniyeleri Gemi Yangın Güvenliği Yönetmeliğinin tüm kurallarına uygundur.

Teknenin Toplu Olması Gerekliliği

Basit konforun ötesinde ana güvenlik kurallarından biri tekne hareket etmeden önce hem kabinlerde hem de genel kullanım alanlarında her şeyin düzgün bir şekilde toplanıp güvenli hale getirilmesidir. Tüm misafirlerimizin bu kuralın gerekliliğini anlayıp uyum sağlayacağını umuyoruz. Çünkü düzenli şekilde tutulmayan ve güvenlik önlemi alınmamış eşyalarınızın uçma olasılığı mevcuttur. Güvenlik önlemlerinin yanında size düzgün bir teken sağlamayı hedefliyoruz. Çünkü gulet bir dönem için de olsa eviniz olacaktır, ayrıca başka birinin de özel mülküdür. Bundan dolayı sizden nazik olmanızı bekliyoruz.

Teknede Ayakkabı Yasaktır

Sokakta giydiğiniz normal ayakkabılarınız bota kesinlikle kabul edilmemektedir. Ayrıca tahta zemin olan yerlerde yalın ayak yürümek de yatta bir kuraldır. Güverte civarında (içinde değil) dolaşmak için yumuşak tabanlı ayakkabılar kullanılabilir.

Teknede Tuvalet

Bir yat tuvaleti karmaşık ve hassas bir yapıya sahip olup çok kolayca tıkanabilme özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle klozetlere tuvalet kağıdı ya da herhangi başka bir sıhhi ürün atmamanızı, bunlar için tuvaletlerde bulunan çöp kutularını kullanmanızı rica ediyoruz. Tuvalet kullanıldıktan sonra kötü koku oluşmaması için, sifon pompasını atığın gittiğinden emin oluncaya kadar çekiniz. Kötü kokuları azaltmanın başka bir yolu da erkeklerin tuvaleti oturarak kullanmasıdır. Güzel bir tatil için bu kurallara uymanızı rica ediyoruz.

Su

Gulette su kesinlikle sınırlıdır. Dolayısıyla yapacağınız duşlarınızı kısa tutmanızı ve dişlerinizi fırçalarken suyu boşa akıtmamanızı rica ediyoruz.

Elektrik

Yatlarda Elektrik genllikle 12 ve 24 volt tur. Dolapların soğutulması klimalar için jenaratör kullanılmaktadır. elektrikli aletlerinizin kullanmı için belirli saatlerde jenaratör çaliştirlmaktadir.

Yolculara, mürettebata ve Sudaki Diğer Kişilere Saygı

Teknede yaşamanın evde yaşamayla pek bir farkı yoktur, açtığımız muziğin sesine, kullanılan suyun miktarına, peronelin servis saatlerine, yemek saatlerine, doğaya saygılı olmak, tedbirli ve temkinli olmak, Teknenin hareket halinde olmasına dikkat ederek denize girmek.

Deniz Tutması

Deniz tutması sık sık karşılaştığımız bir durumdur. Yanınıza deniz tutması hapı alabilirsiniz. Yatlarımızda deniz tutmasını önleyici haplarımız bulunmaktadır.

Sigara

Yatın ve kendi guvenliğiniz için kapalı alanlarda,kabinlerde sigara içmemenizi tavsiye ederiz.

Keyif ve Eğlence

Mavi yolcuğun en önemli kısmı tabiki tatilinizden keyif almak ve eğlenmek. Günlük yaşam kurallarına uyulduğu sürece sorunsuz bir tatil geçireceğinize emin olabilirsiniz. İyi tatiller

Şartlar ve Koşullar

 1. Bu internet sitesindeki tüm tatiller aşağıdaki şartlara tabi olarak satılmaktadır.
 2. Sözleşmenin üzerinde ismi olan kişi tarafımızca grup lideri olarak kabul edilecektir ve bundan dolayı aşağıdaki koşul ve hükümleri kendisi ve rezervasyon listesindeki tüm kişiler için kabul etmiş olan kişidir.
 3. Tüm fiyatların güncel hali internet sitesinde yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan bilgiler en son güncellenmiş halleridir. Herhangi bir tazminat ya da geri ödeme yükümlülüğü olmaksızın; sitede yayınlanan servisleri, turları, fiyatları ya da gezi araçlarını değiştirme hakkımız saklıdır.
 4. Rezervasyon sadece tur fiyatının tamamı ya da % 30 depoziti SERKAN YATÇILIK tarafından alındığı zaman kesinlik kazanmaktadır.
 5. Sağlıkla ya da ailevi nedenlerle ilgili olsa dahi, yat kiralama veya kabin turu rezervasyonunu iptal etmek isteyen müşterilerimiz aşağıdaki ücretleri kabul etmek zorundadırlar:
 6. Yat kiralamalarda tur başlangıç tarihine,120 gün veya daha fazla kala haber verilirse: SERKAN YATÇILIK iptalinizi kabul edecek ve kişi başı 65 € idari ücret artı otel ve seyahat iptal ücretleri haricindeki tüm paranızı geri ödeyecektir.
 7. Yat kiralama için tur başlangıç gününe 119 ile 90 gün arası kala haber verilirse: Toplam Tutarın %50 si Serkan Yatçılığa iptal bedeli olarak ödenmek zorundadır.Alınan ön ödeme Toplam tutarın %50 sinden fazla ise fazla olan kısım Serkan Yatçılık tarafımdan iade edilir gün
 8. Yat kiralamalarda tur başlangıç gününe 89 gün ve daha az bir süre kala haber verilirse Hiçbir şartta geri ödeme yapılmayacaktır. Toplam bedelin tamamını Serkan Yatçılık talep edebilecektir.
 9. Kabin turlarında, tur başlangıç gününe 90-60 gün veya daha fazla kala haber verilirse: SERKAN YATÇILIK iptalinizi kabul edecek ve kişi başı 50 € idari ücret artı otel ve seyahat iptal ücretleri haricindeki tüm paranızı geri ödeyecektir.
 10. Kabin turlarında; 59-25 gün arası haber verilirse: Toplam tutarın %50 si geri ödenir.
 11. Kabin turlarında 25 gün veya daha sonrasında haber verilirse: Hiçbir şartta geri ödeme yapılmayacaktır.
 12. Açıkça daha önceden beyan edilmedikçe, fiyatlara hiçbir müşterimiz için sigorta dahil değildir. Bundan dolayı, müşterilerimize sağlık sigortası (hastalık & kaza), bagaj kaybı/çalıntısı, hırsızlık, iptaller gibi durumlar için kendi sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir. Tur sırasında söz edilen durumları oluşması halinde, biz herhangi bir masrafta taahhüt altına girmiş olmayacağız. Bir kısım ya da tüm parayı ödeme gibi bir sorumluluk altında da olmayacağız.
 13. SERKAN YATÇILIK’ nun ve/veya acentelerinin sorumlulukları sınırlıdır. SERKAN YATÇILIK; programdaki herhangi bir gecikme ya da değişiklikten, ekipman veya makinelerin bozulmasından, grev, soygun, bagaj kaybı/çalınmasından, otel/gulet konaklaması sırasında oluşan herhangi bir zarardan, yemekten, bagaj elleçlemesinden, savaş veya terör olaylarından (tehdit/gerçek), hava şartlarından ya da ilgili herhangi bir konudan dolayı hiçbir şartta sorumlu tutulamaz. Bu tip kayıplar ya da masraflar müşteri tarafından kabul edilmek durumundadır.
 14. SERKAN YATÇILIK’nin; gezilerin, otel konaklamalarının yada bu gibi şeylerin herhangi bir bölümünde, herhangi bir zaman değişiklik yapma hakkı saklıdır. Belirtilen fiyatları, yakıt fiyatları ya da benzer ürünlerin fiyatlarında yapılan artışlar dolayısıyla değiştirilebilirler. Böyle bir durumda, yolcularımızın ekstra oluşan fiyatı da ödemeleri gerekmektedir.
 15. Gulet’in bozulması durumunda, SERKAN YATÇILIK ve/veya acenteleri 24 saat içinde guleti tamir etmek ya da sağlam bir guletle değiştirmek ile yükümlüdür. Böyle bir durumda geri ödeme yapılmayacaktır.
 16. SERKAN YATÇILIK’nin, başvuranları uygun görmediği durumlarda başvurularını reddetme, tur sırasında diğer yolcularımızla uyumlu olmadığını düşündüğü kişiler olursa rezervasyonunu iptal etme hakkı saklıdır. Böyle bir durumda geri ödeme yapılmayacaktır.
 17. Acentenin sorumluluğu: SERKAN YATÇILIK’ ni, herhangi bir özel isteğiniz ile ilgili bilgilendirmek, SERKAN YATÇILIK tarafından bildirilmiş herhangi bir değişikliği de size bildirmek acentenizin sorumluluğundadır.
 18. Yolcularımızda oluşacak herhangi bir memnuniyetsizlik halinde, misafirlerimizin tur henüz devam ederken acilen şikayetlerini Antalyadaki SERKAN YATÇILIK genel merkezine iletmelerini öneririz. Böylece yetkililerimiz soruna acil çözüm alabileceklerdir. Sonradan yapılacak olan şikayetler kabul edilmeyecektir.
 19. Yolcumuzun tura herhangi bir nedenden dolayı katılamaması, geç katılması ya da erken ayrılması durumunda herhangi bir geri ödeme yapılmayacaktır.
 20. Bu internet sitesinde beyan edilen bilgiler, bizim kanaatimize göre doğrudur. Ancak oluşacak herhangi bir yanlışlıktan dolayı hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.

whatsapp